24-portowy gigabitowy przełącznik zarządzalny z 2 portami SFP
ES-5260GM
  • Zgodność ze standardami 802.1d, 802.1w, 802.3ad
  • Obsługa 802.1x - kontrola dostępu do sieci w oparciu o porty
  • Obsługa 802.1q tag-based VLAN i Q-in-Q double tag
  • Obsługa IGMP snooping, IGMP fast leave, IGMP filtering
  • Obsługa DHCP snooping
  • Port-IP binding dla zabezpieczenia sieci LAN
  • Obsługa SNMPv1 i SNMPv2cES-5260GM to 24-portowy zarządzalny przełącznik gigabitowy posiadający 22 gigabitowe porty TP i 2 gigabitowe porty dual-media TP/SFP. Może być zarządzany poprzez port RS-232 lub port Ethernet za pomocą CLI lub przeglądarki. Dzięki SNMP możliwa jest konfiguracja, monitoranie pracy i kontrola aktywności na każdym porcie przełącznika. Dodatkowo przełącznik obsługuje wiele funkcji zarządzania, takich jak QoS, Spanning Tree, VLAN, port trunking, kontrola pasma, zabezpieczenia portów, SNMP/RMON czy IGMP snooping.

 


 

QoS z 4 kolejkami priorytetów
Funkcja QCL (QoS Control List) pozwala stworzyć wewnętrzne kolejki priorytetów zapewniając cztery różne klasyfikacje ruchu. Pakiety o wysokim priorytecie mają mniejsze opóźnienia wewnątrz przełącznika. Przełącznik klasyfikuje pakiety według 802.1p priority tag, DiffServ i/lub IP TOS. Aktualny harmonogram, w każdym z portów może być oparty na wybranym priorytecie, weighted round robin lub połączenia obu.

 


 

Port Mirroring
Mechanizm ten pozwala śledzić błędy występujące w sieci lub nienormalną transmisję pakietów bez przerywania przepływu danych. Umożliwia monitorowanie ruchu wchodzącego przez pojedynczy port, który jest definiowany jako lustrzany port przechwytujący. Lustrzanym portem przechwytującym może być każdy port 10/100, 10/100/1000. Mirroring wielokrotnych portów jest możliwy, ale może spowodować przeciążenie w porcie przechwytującym.

 


 

PorQ-in-Q VLAN
VLAN oferuje korzyści zarówno w sferze wykonania, jak i bezpieczeństwa. VLAN jest używany do izolowania ruchu pomiędzy różnymi użytkownikami, tym samym zapewniając większe bezpieczeństwo. Ograniczenie rozsyłanego ruchu w obrębie tej samej domeny rozsyłania VLAN. Umożliwia stosowanie zawansowanych technik, jak 802.1Q-in-Q.

 


 

Grupa izolowana
Funkcja izolowanej grupy została zaprojektowana z myślą ochrony wybranych portów. Pozostałe porty nie są izolowane. Ruch pomiędzy członkami izolowanych grup jest zablokowany. Może się on odbywać tylko w ramach nieizolowanych grup.

 


 

802.3ad LACP z dynamicznym Link Fail-Over
Dynamiczny fail-over oznacza, że pakiety nie zostaną przypisane do żadnego portu, który wykazał się nieprawidłowym działaniem. Jeśli jeden z portów nie działa, ruch jest automatycznie kierowany do innych portów.

 


 

Bezpieczna sieć dzięki kontroli dostępu 802.1x
802.1x umożliwia uwierzytelnianie dostępu do sieci każdego użytkownika. Zapezpieczenia portów pozwalają ograniczyć liczbę adresów MAC mających dostęp do danego portu, co pozwala kontrolować liczbę użytkowników mających dostęp do sieci. Aby mieć pewność, że tylko zarejestrowane urządzenia mają dostęp do sieci, do poszczególnych portów można przypisać ich adresy MAC. Używając obu tych funkcji można kontrolować dostęp do sieci zarówno na podstawie identyfikacji użytkownika jak i urządzenia uzyskującego dostęp do sieci.

 


 

802.1d oraz 802.1w Rapid Spanning Tree
W środowiskach krytycznych z różnymi przełącznikami obsługującymi STP, można skonfigurować przełączniki wyposażając je w mostkującą ścieżkę o redundantnym backupie, daje to gwarancje transmisji i przyjęcia pakietów, nawet w sytuacji, gdy któryś przełącznik w sieci ulegnie awarii.

 


 

2 porty Dual-Media
2 porty Dual Media umożliwiają podłączenie światłowodów. Można do nich podłączyć moduły umożliwiające połącznie z siecią światłowodową krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu. Podłączenie modułu SFP wyłączy odpowiadające mu połączenie ethernetowe.

 


 

Broadcast/Multicast/Unknown-Unicast Storm Control
W celu ograniczenia zbyt wielkiej liczby broadcast/multicast/unknown-unicast flooding w sieci, funkcja broadcast/multicast storm control jest używana do ograniczania wzrostu natężenia ruchu. Dostępne są wartości progowe do kontrolowani wartości dopuszczalnych dla każdego portu. Jeśli występuje przekroczenie górnego progu, wówczas pakiety są odrzucane.Porty WAN: 2 gigabitowe porty TP/SFP
LAN: 22 gigabitowe porty TP
Zasilanie 100~240V 50~60Hz
Pobór mocy 35W
Temperatura 0~50°C
Wilgotność 5~90% (bez kondensacji)
Wymiary 240 x 44 x 200mm
Waga 1.64kg
Certyfikaty CE, FCC Class A
*Osiągana wydajność, prędkość, rozdzielczość, pokrycie sieci zależą od czynników zewnętrznych i mogą ulegać zmianie.
*Choć dokładamy wszelkich starań, aby nasze opisy były jak najbardziej aktualne zastrzegamy, iż mogą one zawierać błędy i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.